Suure Reede mõtteid

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Felve.riisa%2Fposts%2F1721246097918201&width=500

Täna on Suur Reede, mida kristlik maailm teab Jeesuse kannatuste ja ristilöömise päevana. Minu ema ikka ütles, et Suur Reede on nii tähtis kristlik püha, et isegi lind ei kanna pesa. Ilmalikus(kommertslikus) maailmas on see nimetatud kevadpühaks(munadepühaks) ja igal pool on vastavasisulist materjali müügil, et inimesed jälle ostaksid. Mina ei värvi isegi mune. Ma üldse ei saa aru, miks Ülestõusmispühadel mune värvitakse. 😀 Mina igatahes ei ole värvinud. 😀 Täna käisin poes, sest mul oli sool täitsa otsas ja ma pidin soola ostma. Imestasin, kui palju oli meie poes rahvast. Sama rohkelt, nagu jõulude ajal, mis on ka eelkõige ikka kristlik sündmus.

Minu tänane päev on jälle koduselt möödunud. Kütsin ahju ja tegin süüa. Ülemised naabrid olid täna vist peomeeleolus. Või ma ei teagi. Päris vali muusika igatahes kostis minuni. Mul oli vahepeal isegi mõte neid manitsema minna, aga ei hakanud minema, sest päeval on lubatud valjemat muusikat kuulata ja ma ei tahtnud end narriks teha. Aga häiris see muusika küll. Ma olen nüüd kuid täielikus vaikuses elanud. Ei telerit, ega raadiot. Kui arvutist mõnda saadet olen vaadanud, siis on mul kõrvaklapid peas, et naabreid ei häiriks.

Järgmisel nädalal paigaldatakse mulle digipakett koos internetiga, siis vast hakkan rohkem uudiseid ja muid saateid televiisorist vaatama. Kuigi see ei ole veel kindel, sest olen mitu aastat ilma televiisorita läbi saanud. Selle pakkumise võtsin ainult sellepärast, et seal on internetimahtu rohkem kui ma praegu oma ettemaksukaardi 20€ eest saan, kuid maksab ainult 21€+telekanalid. Kokku 35€.

Meil Võrus sadas täna lund ja oli päris külm ilm. Seda tunnen juba toas, sest põrandalt imbub külma õhku. Ja mul on nüüd puud peaaegu otsas. Ehk järgmiseks nädalaks veel jätkub. Rohkem küll mitte… 😦

Rahulikke Ülestõusmispühi!

 

Advertisements